Balerini shqiptar Igli Mezini rikthehet pas 5 vjetësh në skenën e Festivalit të Kanës

Publikuar tek: kulture-art, më 12:34 21-10-2018 Balerini shqiptar Igli Mezini rikthehet pas 5 vjetësh në skenën e Festivalit të Kanës

Igli Mezini, balerini shqiptar rikthehet pas 5 vjetësh në skenën madhështore të Pallatit të Festivaleve të Kanës.

Në një foto të publikuar në instagramin e tij, Igli përshkruan me pak fjalë emocionin që ndjen kur rikthehet në vendin ku kaloi rreth 3 vjet të karrierës së tij dhe ku ka patur mundësinë që të performojë në të njëjtën skenë krah për krah Leonardo Di Caprio, Lana del Rey,  Baz Luhrmann e gjithë ekipit të filmit "The Great Gatsby".

"Kësaj here, do e ndaj skenën me kolegët e mi te mrekullueshëm, me një pjesë të Angjelin Preljocaj", shkruan Igli ditën e premierës.

Me një moshë fare të re, por me një karrierë të suksesshme, Igli Mezini i shtohet listës së personazheve që na bëjnë krenarë me artij e tij, përtej kufijve shqiptarë.

44558263_1744093125717781_7621230007154638848_n.jpg

44436578_260387687996161_1329214660678778880_n.jpg

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022181987762451
array(1) { ["section"]=> string(92) "balerini-shqiptar-igli-mezini-rikthehet-pas-5-vjetesh-ne-skenen-e-festivalit-te-kanes-138581" }