Balla-Bashës:Ke nxjerrë edukatoret në protestë. Bashkia:Mashtrues ordiner i shpallur nga gjykata si Taulant Balla

Publikuar tek: politike, më 13:21 19-03-2015 Balla-Bashës:Ke nxjerrë edukatoret në protestë. Bashkia:Mashtrues ordiner i shpallur nga gjykata si Taulant Balla

Deputeti i PS Taulant Balla akuzoi kryetarin e Bashkisë, njëherazi kryetar i PD Lulzim Bashën se në protestë nxorri edukatorët e çerdheve. Pas kësaj Bashkia e Tiranës ka reaguar nëpërmjet një njoftimi për shtyp duke e cilësuar Ballën “një mashtrues ordiner”.

“Pavarësisht se nuk ia vlen t’i përgjigjesh mashtruesi ordiner i shpallur me vendim gjykate si Taulant Balla, Bashkia e Tiranës ndjen detyrimin të sqarojë opinionin publik se të gjitha çerdhet sot kanë funksionuar normalisht si çdo ditë tjetër.  E kuptojmë se trembet Edi Rama nga zemërimi i qytetarëve të Tiranës por ky është problemi i tij, i keqqeverisjes së tij, pasigurisë dhe varfërisë që ka sjellë në Tiranë dhe mbarë Shqipërinë dhe prandaj përdor megafonin e tij për të gënjyer dhe mashtruar”, thuhet në deklaratën e Bashkisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009009838104248
array(1) { ["section"]=> string(117) "balla-bashes-ke-nxjerre-edukatoret-ne-proteste-bashkia-mashtrues-ordiner-i-shpallur-nga-gjykata-si-taulant-balla-6326" }