Balla: Berisha përpiqet të destabilizojë vendin, të verifikohet gjendja mendore e tij

Publikuar tek: politike, më 13:22 11-03-2015 Balla: Berisha përpiqet të destabilizojë vendin, të verifikohet gjendja mendore e tij

Në një deklaratë për media deputeti i PS Taulant Balla, tha se ish kryeministri Sali Berisha po kërkon destabilizimin e vendit dhe duhet dënuar për këtë gjë për sa kohë nuk është shpallur klinikisht i papërgjegjshëm.

“Prokuroria të nisë hetimin për Sali Berishën dhe të gjithë nxitësit e tjerë të destabilizimit të vendit. Do të kërkojmë të verifikohet gjendja mendore e Sali Berishës dhe nëse rezulton me probleme, do të kërkojmë mbylljen e tij në çmendinë, në të kundërt duhet dënuar sipas ligjit”, tha Taulant Balla.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098271369934082
array(1) { ["section"]=> string(88) "balla-berisha-perpiqet-te-destabilizoje-vendin-te-verifikohet-gjendja-mendore-e-tij-5531" }