Balla-Berishës: Vjen në 12:30 e kërkon rregulla. Ish-kryeministri: Argumente zero

Publikuar tek: politike, më 13:38 26-11-2015 Balla-Berishës: Vjen në 12:30 e kërkon rregulla. Ish-kryeministri: Argumente zero

Balla përplaset me Berishën në Kuvend. Debati nisi si pasojë e mungesës së kryeministrit Rama në Parlament. Balla përdori si argument për të kundërshtuar vendosjen e rregullave nga opozita ardhjen vonë në seancë por për ish kryeministrin argumente të tilla ishin "zero".

Balla: Tani, unë në emër të gripit parlamentar të PS i them drejtuesit të grupit parlamentar  të PD që vijmë në dhjetë të mëngjesit dhe nuk vijmë në dymbëdhjetë e gjys dhe do të bëjë rregullat sipas menjes së vet. Rregullat shko veji te shqupi vjen ti në dymbëdhjetë e gjys dhe thua pse ka hyrë ky ligji. Kur të votohet ky ligj ti nuk ke  për të qenë në sallë.

Ky parlament ka votuar. Përsa i përket cave që zgjohen në dhjetë e vijnë në dymbëdhjetë e gjys do bëjnë mirë të dëgjojnë .

(Berisha kërkon replikë nga vendi)

Berisha: Të gjitha argumentat e paraqitura nga parafolësi janë zero në krahasim me domosdoshmërinë që kreu i Meduzës nuk është sot në këtë seancë për ta dëgjuar shqiptarët.

Cilindo që të takojë zotëria, do e takojë si kryenastradini më i madh. Nuk më impresionon ti zonjë me protokollet (i referohet nënkryetares Leskaj), nëse nuk shtyn takimet, të shtyjë takimet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088682174682617
array(1) { ["section"]=> string(84) "balla-berishes-vjen-ne-12-30-e-kerkon-rregulla-ish-kryeministri-argumente-zero-26326" }