Balla del mbi policinë, jep lajmin BOMBË për grabitjen spektakolare të Rinasit

Publikuar tek: aktualitet, më 12:22 11-04-2019 Balla del mbi policinë, jep lajmin BOMBË për grabitjen spektakolare të Rinasit

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka nxjerrë një detaj të rëndësishëm lidhur me grabitjen në Rinas.

 Duke përgëzuar policinë për punën e bërë, Balla tha se policia asgjesoi një prej kriminelëve dhe plagosi një tjetër, detaj ky që nuk është pranuar nga ana e policisë.

'Dua ta përgezoj policinë e shtetit për reagimin për herë të parë pas kaq vitesh jo vetëm në kohë por të dhënë në një sulm me armë të rënda. Policia e shtetit ka arritur të asgjesojë një prej kriminelëve dhe të plagosë një tjetër', tha Balla.

Ndërkohë policia nuk e ka pranuar një fakt të tillë edhe pse gazetarët nëpër panele televizive e kanë diskutuar këtë informacion.

Sipas policisë gjatë shkëmbimit të zjarrit me grabitësit ka mbetur i vrarë organizatori i grabitjes Admir Murataj dhe nuk ka pasur të plagosur.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.11767888069153
array(1) { ["section"]=> string(84) "balla-del-mbi-policine-jep-lajmin-bombe-per-grabitjen-spektakolare-te-rinasit-160011" }