Balla i kërkon 1 milion lekë, reagon urgjent Salianji: Unë i dhashë Alizotit 200 mijë euro, këto janë hiç

Publikuar tek: barometri, më 08:04 15-10-2018 Balla i kërkon 1 milion lekë, reagon urgjent Salianji: Unë i dhashë Alizotit 200 mijë euro, këto janë hiç

Ka reaguar menjëherë deputeti demokrat Ervin Salianji pas padisë që i bëri deputeti i PS-së Taulant Balla për shpifje.

 

Salianji, nëpërmjet një reagimi në facebook, i drejtohet me ironi Ballës, duke thënë se 1 milion lekë të reja nuk janë asgjë, pasi i ka dhënë Alizotit 200 mijë euro.

“Unë që “ i dhashë” Alizotit 200.000 Euro për Ballën 10 milion lek janë hiç. Tē gjtha paratë që kemi të shkojnë për fondet e riedukimit, të ndihmojmë PS nga shoket e krimit! Sapo ka filluar! Të fala departamentit të shpifesave”, shkruan Salianji.

Ndërkohë, pak më parë Balla publikoi padinë që dërgoi në Gjykatë, ku akuzon Salianjin për shpifje dhe i kërkon 1 milion lekë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.11236214637756
array(1) { ["section"]=> string(109) "balla-i-kerkon-1-milion-leke-reagon-urgjent-salianji-une-i-dhashe-alizotit-200-mije-euro-keto-jane-hic-137844" }