Balla jep lajmin e rëndësishëm për qytetarët: Do ndryshojë marrëdhënia e deputetit me zgjedhësit

Publikuar tek: politike, më 10:36 27-08-2017 Balla jep lajmin e rëndësishëm për qytetarët: Do ndryshojë marrëdhënia e deputetit me zgjedhësit

Taulant Balla, pas çeljes së Asamblesë nga Gramoz Ruçi, ka dhënë lajmin e rëndësishëm për qytetarët.

Balla, përfaqësues i grupit të parë të punës, për performancën e deputetëve,  të ngritur gjatë korrikut dhe gushtit, u shpreh se do të ndryshojë marrëdhëia e zgjedhësve me deputetët.

“Do ketë manual rekonmandimesh për askeptet e grupit parlamentar. Ndryshimet do të bëjmë në marrëdhëniet mes njerëzve dhe deputetëve është domosdoshmëria e ngritjes së zyrave elektorale. Synimi ynë do jetë që në çdo zonë zgjedhore të kemi zyrën e deputetit. Do ndryshojë dhe roli i kryesisë së grupit parlamentar. Do prezantohet dhe manuali i deputetit që do t’i vijë në ndihmë deputetëve”, u shpreh ndër të tjera Balla. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014128923416138
array(1) { ["section"]=> string(101) "balla-jep-lajmin-e-rendesishem-per-qytetaret-do-ndryshoje-marredhenia-e-deputetit-me-zgjedhesit-90309" }