'Balla më dërgoi kërcënime paralajmëruese', numri 2 i PS flet për shkarkimin e Arben Malajt: Unë e kam fajin dhe përgjegjësinë

Publikuar tek: politike, më 22:05 16-07-2019 'Balla më dërgoi kërcënime paralajmëruese', numri 2 i PS flet për shkarkimin e Arben Malajt: Unë e kam fajin dhe përgjegjësinë Foto: Taulant Balla ne RTSH

Sekretari i përgjithshëm i PS Taulant Balla flet për herë të parë për shkarkimin e anëtarit të Këshillit Mbikqyrës të BSH, Arben Malaj.

Gjatë ditës së sotme Arben Malaj tha se ka qenë personalisht Taulant Balla ai që i kishte dërguar kërcënime paralajmëruese për deklarata të tijat publike, ndryshe e priste shkarkimi.

I pyetur nga gazetari Lutfi Dervishi, Balla tha se ishte faji dhe përgjegjësia e tij që kishte propozuar Malajn si anëtar i Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë.

'Unë di vetëm që kam fajin dhe përgjegjësin që kam propozuar zotin Malaj në atë pozicion bashkë me disa deputetë të tjerë. Unë mbaj përgjegjësi që në dhjetor të 2018 kam ngulmura që në propozimet politike, se ato janë propozime politike, të ishte dhe ish-ministri i financave Arben Malaj', tha Balla në emisionin 'Përballë'.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.00718092918396
array(1) { ["section"]=> string(129) "balla-me-dergoi-kercenime-paralajmeruese-numri-2-i-ps-flet-per-shkarkimin-e-arben-malajt-une-e-kam-fajin-dhe-pergjegjesine-172428" }