Balla përfundon takimin me Metën: Ja data e mundshme për zgjedhjet

Publikuar tek: politike, më 12:42 31-10-2018 Balla përfundon takimin me Metën: Ja data e mundshme për zgjedhjet

Përfundon takimi mes kreut të grupit të PS, Taulant Balla dhe presidentit Ilir Meta. Në një prononcim për gazetarët pas mbarimit të takimit Balla u shpreh se me Metën diskuatuan si datë të mundshme për zgjedhjet lokale dy të dielat e fundit të qershorit 2019.

 

Megjithatë shtoi Balla, Meta do konsultohet edhe me palët e tjera dhe në fund do caktojë datën.

“Zhvilluam një bisedë me presidentin Meta. Sezoni prill-maj-qershor është biseduar. Dy të dielat e fundit të qershorit është diskutuar si data e mundshme për zhvillimin e zgjedhjeve”, tha Balla, ndërsa refuzoi t’u përgjigjej pyetjeve të gazetarvë lidhur me dekretin nga ana e presidentit për Sandër Lleshin si ministër i Brendshëm.

“Nuk ishte pjesë e diskutimit”, tha ai.

Ndërkaq, presidenti Meta do të takojë edhe kreun e grupit të PD, Edmonmd Spahon për t’u kosultuar për caktimin e datës së zgjedhjeve.  

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090739727020264
array(1) { ["section"]=> string(72) "balla-perfundon-takimin-me-meten-ja-data-e-mundshme-per-zgjedhjet-139725" }