Balla sheh nga afër se si tërbohet lumi Shkumbin, qytetarët: Nuk shkohet para digës tani por para 21 qershorit (FOTO)

Publikuar tek: politike, më 14:58 11-10-2015 Balla sheh nga afër se si tërbohet lumi Shkumbin, qytetarët: Nuk shkohet para digës tani por para 21 qershorit (FOTO)

Deputeti i zonës së Librazhdit, Taulant Balla ka parë sot nga afër situatën si pasojë e motit të keq dhe prurjeve të lumit Shkumbin.

Me këpucë e mushama, Balla thjesht shikon lumin që ka gërryer e marrë ç’ka mundur ndërsa një qytetar i kujton se nuk shkohet pikërisht tani përpara digës.

“Ne Librazhd pë të parë nga afër situaten e krijuar për shkak të reshjeve të dendura të shiut dhe prurjeve te lumit Shkumbin”, shkruan deputeti i PS.

“Nuk vihet tani para digës por duhej bërë para 21 qershorit.E rëndësishme është që fusha të shpëtojë për stadiumin Olimpik“, i shkruan qytetari.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0056180953979492
array(1) { ["section"]=> string(119) "balla-sheh-nga-afer-se-si-terbohet-lumi-shkumbin-qytetaret-nuk-shkohet-para-diges-tani-por-para-21-qershorit-foto-22871" }