Balla thirrje shqiptarëve: Arsyet pse nuk duhet të vini në protestë

Publikuar tek: politike, më 14:01 25-01-2018 Balla thirrje shqiptarëve: Arsyet pse nuk duhet të vini në protestë

Sekretari i Përgjithshëm i PS Taulant Balla u ka bërë thirrje të gjithë shqiparëve që sipas tij nuk kanë arsye të ngrihen në protestën e organizuar nga opozita. Nga foltorja e Kuvendit Balla ka akuzuar sërish ish-kryeministrin Berisha dhe përmendi se i biri Shklëzen Berisha dhe Ndue Kala janë akoma të thirrur në Prokurori.

Ndrësa shtoi se arsyet e protestës janë paratë e pallatit të Bashës, siç tha ai.

“Arsyeja e protëstës së 27 janarit janë paratë e pallatit. Do vini në protestë për çfarë për zgjedhjet e 25 qershorit. Kundër kujt do protestoni. Mediat njoftojnë se Shkëlzen Bersia bashkë me Ndue Kalën janë të thirrur edhe sot në ProkuroRi. 455 milionë euro ëshët fatura që popupplli shqiptar paguan për çështjen CEZ. Dilni në protestë edhe për drejtorët e LSI, bashkë edhe me të akuzuarit e vrasjes së 21  janarit. Si mund të shkojë një njeri në protestë 7 vite ku ende nuk është hetuar krimi shtetëror nuk janë hetuar ende. Për cfarë duhet të vijë një protestues të vijë përkrah Berishës dhe Lulzim Bashës.

Për ne jeni një e mirë, për Shqipërinë një e keqe”, u shpreh Balla.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098509788513184
array(1) { ["section"]=> string(73) "balla-thirrje-shqiptareve-arsyet-pse-nuk-duhet-te-vini-ne-proteste-107881" }