Balla uron Joe Biden dhe poston foton e tij me Ramën: Mbështetës i kauzës shqiptare, zë kryesor për pavarësimin e Kosovës

Publikuar tek: politike, më 20:34 20-01-2021 Balla uron Joe Biden dhe poston foton e tij me Ramën: Mbështetës i kauzës shqiptare, zë kryesor për pavarësimin e Kosovës Biden - Rama

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, ka uruar presidentin më të ri të SHBA, Joe Biden, i cili u inagurua sot zyrtarisht si presidenti i 46-të i Amerikës.

Balla ka publikuar në rrjete sociale dhe një foto të tij me Ramën, teksa thotë se Biden ka qenë një mbështetës i madh i kauzës shqiptare dhe zë kryesor për Pavarësinë e Kosovës.

Urimi i Taulant Ballës

Joe Biden është sot zyrtarisht Presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Gjatë gjithë karrierës së tij në Senat dhe si Zëvendës President i SHBA, Biden ka qenë një zë kryesor mbështetës i kauzës shqiptare për pavarësimim dhe shtetin e pavarur të Kosovës, si dhe i marrëdhënieve të shkëlqyera me Shqipërinë.

Mirënjohje SHBA për mbështetjen e vazhdueshme që i jep Shqipërisë dhe Kosovës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Është mirëpritur botërisht”, Berisha uron Presidentin e SHBA, Joe Biden
»
Article Logic
Execution time: 0.011359930038452
array(1) { ["section"]=> string(126) "balla-uron-joe-biden-dhe-poston-foton-e-tij-me-ramen-mbeshtetes-i-kauzes-shqiptare-ze-kryesor-per-pavaresimin-e-kosoves-235759" }