Ballist Morina nuk do të ekstradohet në Serbi, zbuloni se kush ka ndërhyrë në këtë çështje

Publikuar tek: sport, më 22:07 31-07-2017 Ballist Morina nuk do të ekstradohet në Serbi, zbuloni se kush ka ndërhyrë në këtë çështje

Që prej disa ditësh tashmë, çështja e Ballist Morinës është bërë tema kryesore e debatit në Shqipëri dhe në Serbi.

Shteti shqiptar nga ana e tij, i ka dorëzuar të gjitha kërkesat përkatëse në autoritetet kroate për të anuluar këtë procedurë për shkak të rrezikut të lartë që i kanoset jetës së “Ballistit”. Por ndërhyrja nuk ka qenë vetëm nga pala shqiptare, por edhe nga ajo kosovare.

Në një foto të postuar në rrjetet sociale, një ngë këshilltarët e AKR, Naim Murseli shfaqet ne mes Behgjet Pacollit dhe ish presidentit kroat Stipe Mesiç. Në diçiturën e fotos ai shkruan se Ballist Morina përfundimisht nuk do të ekstradohet në Serbi, se sa e vërtetë është kjo mbetet vetëm për t’u parë.

Më poshtë statusi Naim Mursollit:

Screenshot_16.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017250061035156
array(1) { ["section"]=> string(95) "ballist-morina-nuk-do-te-ekstradohet-ne-serbi-zbuloni-se-kush-ka-nderhyre-ne-kete-ceshtje-87929" }