Ballkani ka rezervuar 5 mrekulli për të gjithë turistët, zbulojini

Publikuar tek: kulture-art, më 23:23 08-06-2017 Ballkani ka rezervuar 5 mrekulli për të gjithë turistët, zbulojini

Rajoni i Ballkanit është cilësuar gjithmonë si një zonë e nxehtë dhe e mbushur me konflikte të ndryshme. Por ky gadishull  nuk strehon vetëm konflikte, pasi natyra e kombinuar me dorën e njeriut kanë krijuar disa bukuri përrallore në këtë hapsirë.

Pa dyshim që shumë pika të bukura janë tanimë të zbuluara dhe ndër më të vizituarat, por mbetet akoma shumë për t’u parë nga Ballkani. Sajti i njohur BalkanInsight ka bërë renditjen e 5 zonave më piktoreskte, që duhet të vizitohen. Pjese e kësaj renditje janë “Gjiri i Gjipesë” në jug të Shqipërisë dhe “Shpella e Gadimes” në Kosovë.

Lista:

Sinomorets, Bullgari 

bullgari.jpg

Qyteza Lastovo, Kroaci

kroaci.jpg

Plazhi i Gjipesë, Shqipëri

gjipeja.jpg

Ura Tara, Mali i Zi 

mal_i_zi_copy.jpg

Shpella e Gadimes, Kosovë

kosovas.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021682024002075
array(1) { ["section"]=> string(71) "ballkani-ka-rezervuar-5-mrekulli-per-te-gjithe-turistet-zbulojini-81782" }