‘Ballkani perëndimor është Europë’, Mogherini mesazh Shqipërisë përpara 17 prillit

Publikuar tek: aktualitet, më 16:28 13-04-2018 ‘Ballkani perëndimor është Europë’, Mogherini mesazh Shqipërisë përpara 17 prillit Zv/Presidentja e Komisionit Europian të Sigurisë, Frederica Mogherini

Komisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn dhe zv/Presidentja e Komisionit Europian të Sigurisë, Frederica Mogherini priten që të mbërrijnë në Tiranë më 17 prill, ndërkohë që kjo e fundit ka dhënë një mesazh për hapjen e negociatave të Shqipërisë.

Zyra e saj e shtypit ka shkruar se Ballkani Perëndimor është pjesë e Europës, ndërsa kanë shtuar se hapja e negociatave është një ndryshim pozitiv për të bërë përparim të pakthyeshëm dhe transformues drejt BE-së.

E PLOTË:

Ballkani Perëndimor është Europë dhe do të jetë e ardhmja e Bashkimit Europian, për një Bashkim të fortë, të qëndrueshëm. Kjo është çështje e ndarjes së interseit dhe të përgjegjësisë së vendeve të këtij rajoni për të mirën e qytetarëve tanë. Ky është momenti për të sjellë ndryshime pozitive për të bërë përparim të pakthyeshëm dhe transformues drejt BE-së.


Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PD njoftoi shoqërimin në komisariat të Këlliçit e Kërpaçit, policia i përgënjeshtron: S’është e vërtetë
Avokatja e Popullit: Do isha martuar me një femër, por... »
Article Logic
Execution time: 0.011766910552979
array(1) { ["section"]=> string(86) "ballkani-perendimor-eshte-europe-mogherini-mesazh-shqiperise-perpara-17-prillit-116787" }