Balluku shkarkoi Afrim Bakajn, ja DREJTORI i ri i portit të Durrësit

Publikuar tek: aktualitet, më 13:23 22-01-2019 Balluku shkarkoi Afrim Bakajn, ja DREJTORI i ri i portit të Durrësit Afrim Bakaj dhe Genti Tare

AgronTare emërohet drejtori i ri i Portit të Durrësit, pas shkarkimit të Afrim Bakajt.

Ky i fundit u shkarkua me vendim te ministres së re të Infrastukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku.Tare është konsull në Stamboll, njëherësh vëlla i Auron Tares, drejtori i Pergjithshëm i Agjensisë Kombëtare të Bregdetit, që tashmë do i besohet drejtimi i portit të Durrësit.

Kujtojmë se ky është shkarkimi i dytë i ministres së re brenda ditës. Më herët ajo shkarkoi kreun e ARRSH, Afrin Qendro duke e zëvendësuar me ministren e larguar të Sipërmarrjes, Sonila Qato. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nxirrnin pllaka guri dekorativ në Malin e Tomorrit, procedohen tre persona
Skandali me Kanionin e Holtës/ Nisin protestat e banorëve, reagon edhe Bashkia e Gramshit »
Article Logic
Execution time: 0.012721061706543
array(1) { ["section"]=> string(74) "balluku-shkarkoi-afrim-bakajn-ja-drejtori-i-ri-i-portit-te-durresit-149838" }