Balona merr flakë në ajër, 16 të vdekur në SHBA

Publikuar tek: bota, më 18:50 30-07-2016 Balona merr flakë në ajër, 16 të vdekur në SHBA Foto ilustruese

16 persona kanë gjetur vdekjen si pasojë e një zjarri që ka përfshirë dhe më pas ka rrëzuar një balonë në Lockhart  të Teksasit.

Autoritetet lokale kanë njoftuar se nuk ka të mbijetuar nga rrëzimi i balonës, e cila u përfshi nga flakët gjatë kohës që ishte në fluturim.

Ende janë të paqarta shkaqet që sollën zjarrin, ndërkohë që policia ka nisur hetimet. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035461902618408
array(1) { ["section"]=> string(52) "balona-merr-flake-ne-ajer-16-te-vdekur-ne-shba-48204" }