Ban Ki Moon: “Kumanova” të hetohet

Publikuar tek: bota, më 17:40 11-05-2015 Ban Ki Moon: “Kumanova” të hetohet Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki Moon

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki Moon është shprehur i shqetësuar për situatën në Maqedoni dhe ka kërkuar hetim transparent dhe objektiv të ngjarjeve të ndodhura në Kumanovë.

“Sekretari i përgjithshëm fuqimisht mbështet thirrjet e BE-së dhe të anëtarëve të tjerë të bashkësisë ndërkombëtare të cilët i kanë bërë thirrje autoriteteve dhe të gjithë udhëheqësve politik që të bashkëpunojnë për të kthyer stabilitetin dhe plotësisht të hetojnë ngjarjet në mënyrë objektive dhe transparente”, thuhet në deklaratën e zyrës së sekretarit të përgjithshëm të OKB-së.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013288974761963
array(1) { ["section"]=> string(37) "ban-ki-moon-kumanova-te-hetohet-10891" }