Banda e tritolit/ Gjykata, fletë-thirrje për ish-deputetin e PD, Ardian Kollozi

Publikuar tek: aktualitet, më 12:34 05-02-2015 Banda e tritolit/ Gjykata, fletë-thirrje për ish-deputetin e PD,  Ardian Kollozi

Ka përfunduar sot seanca gjygjësore për Julian Sinanaj (i cilësuar si vrasës me pagesë) i cili, akuzohet për vrasjen e peshkatarit Sokol Veizaj si dhe atentatin ndaj ish-deputetit të PD-së Ardian Kollozi.

Gjykata ka lëshuar një fletë-thirrje për ish- deputetin të cilit vetëm pak ditë përpara zhvillimit të zgjedhjeve Parlamentare të 23-qershorit, iu vu një sasi e madhe tritoli në derën e shtëpisë.

Në seancën gjygjësore, dëshmoi edhe nëna e peshkatarit të vrarë ë cila tha se nuk i njihte dy vëllezërit Mëhillaj të cilët janë nën akuzën e bashkëpunimit me Sinanajn për Krime të Rënda.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident në Bërxullë, vdes kalimtari
Vlorë/ Policia, bllokon 3 automjete që përdoreshin për transport publik »
Article Logic
Execution time: 0.017271995544434
array(1) { ["section"]=> string(81) "banda-e-tritolit-gjykata-flete-thirrje-per-ish-deputetin-e-pd-ardian-kollozi-2400" }