Banda gjermane jep spektakël në trieste me “Gajdexhiun” (VIDEO për mos t’u humbur)

Publikuar tek: kulture-art, më 11:06 04-07-2016

Një bandë gjermane muzikore ka dhënë spektakël më datë 4 korrik në Trieste në sheshin “Unita” me këngën e famshme “Gajdexhiu”.

Grupi “Fabula Aetatis” që prej vitesh dhuron emocione për publikun përbëhet nga 5 anëtarë  dhe lëvrojnë artin e tyre nën frymën e muzikës skoceze.

Ata kanë tërhequr vëmendjen e të gjithëve në shesh duke argëtuar e kënaqur pafund kalimtarët që nuk i kanë kursyer as paratë për artistët specialë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12026786804199
array(1) { ["section"]=> string(84) "banda-gjermane-jep-spektakel-ne-trieste-me-gajdexhiun-video-per-mos-t-u-humbur-45467" }