Banda me aftësi të kufizuara në Eurovizion

Publikuar tek: kulture-art, më 10:22 03-03-2015 Banda me aftësi të kufizuara në Eurovizion

Finlanda do të prezantohet ndryshe në këtë Eurovizion. Ajo ka zgjedhur një bandë të përbërë nga muzikantë me aftësi të kufizuara për t’u përfaqësuar në Eurosong 2015.

Ky grup është zgjedhur nga votat popullore dhe po merr një mbështetje gjithnjë e më të madhe edhe jashtë kufijve të Finlandës.

Grupi quhet “PKN” dhe anëtarët e tij janë të prekur nga sëmundja e autizmit dhe “Sindroma Down”.

Ata do të interpretojnë në Eurovizion këngën “I always have you” dhe kjo ka emocionuar shumë njerëz të cilët e kanë parë këtë prezantim të Finlandës shumë interesant.

"Çdo person me aftësi të kufizuara duhet të jetë i zoti tha këngëtari Kari Alvar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.051356077194214
array(1) { ["section"]=> string(47) "banda-me-aftesi-te-kufizuara-ne-eurovizion-4843" }