Banka Botërore, 265.9 milionë euro për Shqipërinë

Publikuar tek: ekonomi, më 11:37 28-03-2015 Banka Botërore, 265.9 milionë euro për Shqipërinë Banka Botërore

Banka Botërore jep për Shqipërinë 265.9 milionë euro. Fondi do të ndahet në dy projekte, përkatësisht për financat publike dhe shërbimet sociale.

Nga shuma totale 265.9 milionë euro, 200 milionë euro janë akorduar për politikat dhe financat. Kurse 65.9 milionë euro do të jenë për mirëmbajtjen rrugore. Projekti për financat publike ka në fokus uljen e papunësisë.

Me anë të projektit të rrugëve do të përmirësohen kushtet në akset shqiptare si dhe do të përmirësohet siguria për 1334 rrugë në vend.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022179126739502
array(1) { ["section"]=> string(53) "banka-boterore-265-9-milione-euro-per-shqiperine-7175" }