Banka Botërore reportazh për reformën e energjisë në Shqipëri, Gjiknuri krenar për çfarë thonë protagonistët e VIDEOS

Publikuar tek: ekonomi, më 14:31 30-11-2016

Ky është një reportazh i shkurtër, përgatitur nga Banka Botërore për ecurinë e reformës në energji në Shqipëri.

Me krenari ministri i Enrgjisë Damian Gjiknuri shpërndan videon ku protagonistë janë vetë qytetarët të cilët rrëfejnë se si ka ndryshuar mënyra e tyre e jetesës falë energjisë së pandërprerë.

“Të gjithë partnerët ndërkombëtare e theksojnë suksesin e hapave të ndërmarra nga qeveria për rikthimin e ligjshmërisë në konsumin e energjisë elektrike. Reforma mundësoi çlirimin e Buxhetit të Shtetit nga barra e një sektori që po fundoste të gjithë ekonominë e vendit. Falë rezultateve të kësaj reforme, qeveria mundi të planifikonte edhe rritjen e pagave dhe pensioneve për qytetarët shqiptarë”, shprehet ministri.

Për më tepër ndiqni videon!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073368549346924
array(1) { ["section"]=> string(122) "banka-boterore-reportazh-per-reformen-e-energjise-ne-shqiperi-gjiknuri-krenar-per-cfare-thone-protagonistet-e-videos-61134" }