“Bankers” nis dëmshpërblimet në Marinzë: Për dy vjet rehabilitojmë tokat

Publikuar tek: aktualitet, më 14:58 25-05-2015 “Bankers” nis dëmshpërblimet në Marinzë: Për dy vjet rehabilitojmë tokat

“Bankers Petroleum”, kompania përgjegjëse për shpërthimet e datës 1 prill në fshatin Marinzë, ka nisur dëmshpërblimet e të prekurve nga dëmet e shumta si pasojë e shpërthimit të dy fontanave në këtë fshat.

Sipas Raportit të “Bankers”, 44 shtëpi në fshatin Marinzë paraqesin dëme serioze, ndërsa 66 banesa të tjera kanë nevojë për disa riparime. Kompania u shpreh se dëmshpërblimi do të kryhet sipas ligjeve në fuqi.

“Bankers” ka vendosur të marrë me qera për 2 vjet tokat bujqësore të fshatit, afat që sipas kompanisë do të duhet për të pasturar dhe rehabilituar tokën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « IQT publikon listën, kujdes nga këto subjekte që abuzojnë me karburantet
Incidenti në Vaun e Dejës, Gjykata rrëzon kërkesën për pezullimin e policit »
Article Logic
Execution time: 0.015161991119385
array(1) { ["section"]=> string(75) "bankers-nis-demshperblimet-ne-marinze-per-dy-vjet-rehabilitojme-tokat-11936" }