Banorët e Astirit të pandalshëm, edhe sot në protestë

Publikuar tek: aktualitet, më 17:17 13-01-2019 Banorët e Astirit të pandalshëm, edhe sot në protestë

Banorët e Astirit kanë nisur sërish protestën duke kundërshtuar prishjen e shtëpive që preken nga projekti i Unazës së Madhe.

Sot është dita e 71 e protestës dhe banorët vazhdojnë të jenë këmbëngulës duke kërkuar dëmshpërblimin e banesave në vlerën e tregut dhe anulimin e projektit.

Ndërkohë  prej dy muajsh tashmë, në përkrahje të tyre kanë shkuar edhe deputetë të opozitës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpallet i pafajshëm, 'gjyqtari i seksit' Guximtar Boçi kërkon rikthimin në detyrë
Merr flakë në ajër avioni me shqiptarë, piloti bën ulje të detyruar në Slloveni »
Article Logic
Execution time: 0.012477159500122
array(1) { ["section"]=> string(59) "banoret-e-astirit-te-pandalshem-edhe-sot-ne-proteste-148622" }