Banorët e Astirit të pandalshëm, vazhdojnë me protestën

Publikuar tek: aktualitet, më 17:13 05-01-2019 Banorët e Astirit të pandalshëm, vazhdojnë me protestën

Kanë nisur sërish protestën banorët e Astirit të cilit kundërshtojnë prishjen e shtëpive që preken nga projekti i Unazës së Madhe.

Prej 63 ditësh, banorët e Astirit janë ngritur në revoltë, duke kërkuar dëmshpërblimin e banesave në vlerën e tregut dhe anulimin e projektit.

Ndërkohë në përkrahje të tyre kanë shkuar dhe deputetë të opozitës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tërmeti i fuqishëm, Haki Çako shkon vetë në vendngjarje: Jemi në gatishmëri
Rinis të hënën, studenti: Vajza e deputetit të PS po përpiqet të përçajë protestën »
Article Logic
Execution time: 0.011659145355225
array(1) { ["section"]=> string(61) "banoret-e-astirit-te-pandalshem-vazhdojne-me-protesten-147628" }