Banorët e Fierit protestë para bashkisë: Pse ka frikë Subashi?!

Publikuar tek: aktualitet, më 11:11 26-04-2017 Banorët e Fierit protestë para bashkisë: Pse ka frikë Subashi?!

  Banorët e Verrisë në Fier kanë protestuar para Bashkisë kundër ndërtimit të impiantit të plehrave.

Protesta e banorëve vijon prej disa ditësh. Ata i janë drejtuar kryetarit të bashkisë Armando Subashit ku i kërkojnë që të mos ndërtohet impianti. 

Pak kohë më parë Edi Rama ishte në Fier, ku siç njoftoi kreu i Bashkisë Armando Subashi i kishte dhënë garanci këtij të fundit se impianti nuk do të ndërtohet kundër vullnetit të tyre, por mesa duket mbeten vetëm fjalë dhe banorët janë mosbesues. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lejuan kushurinjtë të kultivojnë parcelë me kanabis, ndjekje penale për 2 zyrtarë në Krujë (VIDEO)
Kujdes, mbroni fëmijët tuaj nga këto produkte që shiten “ditën për diell” në Tiranë! Prindi denoncon zbulimin e tmerrshëm (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.011385917663574
array(1) { ["section"]=> string(66) "banoret-e-fierit-proteste-para-bashkise-pse-ka-frike-subashi-76495" }