Banorët e fshatit kërkojnë rregullimin e rrugës, i drejtohen qeverisë dhe i vënë kusht: Nëse nuk plotësoni kërkesën do të…

Publikuar tek: aktualitet, më 11:12 04-03-2017 Banorët e fshatit kërkojnë rregullimin e rrugës, i drejtohen qeverisë dhe i vënë kusht: Nëse nuk plotësoni kërkesën do të…

Banorët e fshatit Bardhanjor të njësisë administrative Rrethina kanë dalë sot në protestë për të kërkuar rregullimin e rrugës, e cila ka vite e parregulluar. Ata kanë deklaruar se rruga është e amortizuar prej 30 vitesh por askush nuk ndërhyn për rregullimin e saj.

Banorët kërcënuar se nëse nuk merren masa do bojkotojnë zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit.

“Jemi të zhgënjyer nga të gjitha forcat politike. Vetëm premtojnë por nuk kanë mbajtur asnjë premtim. Boll më! Nëse nuk na e rregullojnë rrugën, mos të vijnë të kërkojnë votën se nuk do shkojmë të votojmë”, kanë deklaruar banorët

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ky është mëngjesi i veçantë i aktorit shqiptar, shihni çfarë po ha (VIDEO)
Aksident tragjik në autostradën Fushë Krujë-Lezhë, vdes 40 vjeçari »
Article Logic
Execution time: 0.0098772048950195
array(1) { ["section"]=> string(125) "banoret-e-fshatit-kerkojne-rregullimin-e-rruges-i-drejtohen-qeverise-dhe-i-vene-kusht-nese-nuk-plotesoni-kerkesen-do-te-70738" }