Banorët e Zharrëzës në protestë, bllokojnë rrugën duke djegur goma (Video)

Publikuar tek: aktualitet, më 18:58 11-02-2017 Banorët e Zharrëzës në protestë, bllokojnë rrugën duke djegur goma (Video)

Vazhdon protesta e banorëve të Zharrëzës në Fier kundër kompanisë Bankers Petroleum dhe qeverisë shqiptare.

Banorët kërkojnë ndalimin e punimeve të kompanisë së naftës dhe dëshmpërblim për shtëpitë që u janë shkatërruar nga aktiviteti i saj.

Qeveria nuk është treguar e aftë të gjejë një zgjidhje, ndërsa deputeti i LIBRA-s, Ben Blushi deklaroi të enjten në Kuvend se Bankers ka blerë ministrat, deputetët dhe mediat në Shqipëri.

Disa persona ndodhen aktualisht në ditën e nëntë të grevës së urisë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mark Marku: Dritëro Agolli ishte përgjegjës për vrasjet dhe dënimet e shkrimtarëve
Këmbësori përplaset nga makina dhe humb jetën »
Article Logic
Execution time: 0.011615037918091
array(1) { ["section"]=> string(77) "banoret-e-zharrezes-ne-proteste-bllokojne-rrugen-duke-djegur-goma-video-68449" }