Banorët e Zharrëzës po bëjnë diçka të pabesueshme sonte vonë (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 22:07 22-02-2017 Banorët e Zharrëzës po bëjnë diçka të pabesueshme sonte vonë (FOTO)

Banorët e Zharrëzës po bëjnë diçka të pabesueshme sonte vonë. Ata janë nisur drejt Tiranës dhe po bëjnë kilometra në këmbë për të protestuar kundër qeverisë Rama.

Banorët e Zharrësit prej javësh janë në grevë urie dhe po protestojnë ndaj Bankers Petroleum, aktiviteti i së cilës ka shkatërruar banesat dhe uji nuk mund të pihet.

Newsbomb.al mëson se deri tani qytetarët kanë bërë 50 kilometra në këmbë, ndërsa pritet që gjatë ditës së nesërme të protestojnë para kryeministrisë, por siç kanë deklaruar, pa iu bashkuar protestës së PD-së.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ambasadori i OSBE: Zgjedhjet në rrezik nga kanabisi. Qarkullojnë 2 miliard euro para të pista
Ish-zyrtari që e kapi dekriminalizimi dhunohet brutalisht me sende të forta »
Article Logic
Execution time: 0.010915040969849
array(1) { ["section"]=> string(71) "banoret-e-zharrezes-po-bejne-dicka-te-pabesueshme-sonte-vone-foto-69626" }