Banorët “fluturojnë” anijet pas uraganit “Irma”

Publikuar tek: bota, më 15:36 22-09-2017 Banorët “fluturojnë” anijet pas uraganit “Irma”

Varkat e përmbytura nga uragani “Irma” po flaken nga banorët të cilët janë rikthyer në zonat e tyre të banimin dhe po eleminojnë gjërat e dëmtimtuara.

Anijet ranë pre e stuhisë më të fuqishme të Atlantikut që SHBA ka parë ndonjëherë, duke e përplasur Floridan nga erërat e rënda.

Numri i të vdekurve tani qëndron në më shumë se 40  dhe vazhdon të rritet. Policia identifikoi si viktimë të fundit Martha Murray, 94 vjeçe, e cila vdiq të mërkurën.

sgagtwegt.jpg

fsdfsdfsdfsd.jpg

fsdfsf.jpg

asfasgasgg.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Presidenti francez Macron sfidon protestuesit, firmos reformat për punësimin
Televizioni i fut frikën shikuesve, ndërpret sinjalin dhe transmeton mesazh për fundin e botës »
Article Logic
Execution time: 0.0091049671173096
array(1) { ["section"]=> string(49) "banoret-fluturojne-anijet-pas-uraganit-irma-93302" }