Banorët refuzojnë testimin për koronavirus, përzënë me shkopinj mjekët

Publikuar tek: aktualitet, më 22:31 02-04-2020 Banorët refuzojnë testimin për koronavirus, përzënë me shkopinj mjekët

Ky është momenti i tmerrshëm kur një turmë e zemëruar banorësh tentoi të qëllonte mjekët dhe zyrtarët shëndetësorë me gurë e shkopinj, duke refuzuar të kryejnë testin për koronavirus.

Sipas medieve të indiane, dy punonjës të shëndetit, të veshur me pajisje të plota mbrojtëse, u filmuan duke u larguar me vrap, ndërsa turma i ndoqi ata në një rrugicë të ngushtë në rrethin Tattpatti Bakhal në Indi.

Njëri prej mjekëve tha: "Ne po kërkonim për të dyshuar të prekur me koronavirus gjë që zemëroi banorët e zonës dhe ata filluan të na ndiqnin duke hedhur gurë".

xdvgsdfbgsdfdfh.jpg

ghghghghgghghgh.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094020366668701
array(1) { ["section"]=> string(76) "banoret-refuzojne-testimin-per-koronavirus-perzene-me-shkopinj-mjeket-201140" }