Banorët tentojnë të hyjnë me forcë në bashki, ç’po ndodh në Lezhë? (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:58 21-04-2017 Banorët tentojnë të hyjnë me forcë në bashki, ç’po ndodh në Lezhë? (FOTO)

Banorët e zonës së Torovicës në Lezhë janë ngritur në protestë paraditen e sotme. Dhjetëra banorë kanë protestuar para ambienteve të bashkisë së Torovicës dhe shkak është bërë mungesa e infrastrukturës.

Në  shenjë proteste dhe me parulla në duar banorët kanë tentuar të futen me forcë në godinë, por nuk janë lejuar nga forcat e policisë.

“Duam rrugë. Ku kanë shkuar paratë që janë akorduar disa herë për këtë projekt rruge. Kjo rrugë lidh gjithë veriun dhe nuk jemi pak, por 6 mijë banorë që vuajmë nga rruga e dëmtuar”, u shpreh një protestues për mediat.

Banorët paralajmërojnë se nuk hyjnë në zgjedhje nëse nuk plotësohen kërkesat e tyre.

“Nëse nuk na shtrojnë rrugën nuk hyjmë në zgjedhje. Kanë 60 ditë mjaftueshëm kohë për ta shtruar rrugën, më pas do votojmë”, u shprehën banorët. 

 

ll.jpg

 

llk.jpg

 

ool.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Godet me shufër hekuri bashkëmoshatarin, burg për të riun në Vlorë
“Oriku” shpëton 51 jetë njerëzish në gomone, mes tyre 17 gra dhe 12 fëmijë »
Article Logic
Execution time: 0.010502815246582
array(1) { ["section"]=> string(75) "banoret-tentojne-te-hyjne-me-force-ne-bashki-c-po-ndodh-ne-lezhe-foto-75916" }