Bar-restoranti në Tiranë i dhënë nga konçensionarët gjermanë për 25 mijë dollarë në muaj. Gazetari denoncon “gjëmën” që bëhet aty

Publikuar tek: aktualitet, më 07:34 14-01-2017 Bar-restoranti në Tiranë i dhënë nga konçensionarët gjermanë për 25 mijë dollarë në muaj. Gazetari denoncon “gjëmën” që bëhet aty

“SOT PO, SOT MË SHANI DHE MË MALLKONI”. Kështu shkruan gazetari Bledi Mane ndërsa publikon këto foto të bar-restorant Piazzës në aeroport, dhënë nga konçensionarët gjermanë për biznesin shqiptar me shumën 25 mijë dollarë.

Gazetari denoncon çmimet marramendëse të artikujve ndërsa çka është më alarmante është pikërisht fakti që sipas tij nga 12 punonjës staf, vetëm 3 prej tyre janë siguruar.

REAGIMI I PLOTË I BLEDI MANES:


Bar restoranti qe shikoni ne fotografi eshte ne ambjentet e te vetmit aeroport nderkombetar qe ka Shqiperia, ne Rinas. Quhet bar Piazza dhe eshte i dhene nga koncensionaret gjermane te aeroportit nje biznesi shqiptar me shumen 25 mije dollare ne muaj. Po ua perseris, 25 mije dollare ne muaj. Cmimet fillojne nga 1400 leke makiato, 1500 leke uji mineral vendas, 2900 leke nje kanace Pepsi, 4500 leke nje pakete Marlboro, 2500 leke nje cope pizze...
Kamarieret dhe stafi jane katundare nga zona perreth me rroga 170 mije leke ne muaj dhe vetem 3 nga 12 prej tyre u paguhen sigurimet shoqerore.
U kerkoj falje dhe ndjese deri ne perulesi. Une jam punonjes I ministrise se ekonomise dhe turizmit dhe natyrisht kam fajin dhe mekatin e heshtjes. Falje, sinqerisht falje. Nga e hena e tutje eshte rradha ime tua nxjerr prej hundesh kete poshtersi koncensionareve dhe agallareve halabakë.
E pa folur pastaj per cmimet e frikshme te biletave te udhetimeve me aeroplane, tarifat e taxive dhe parkingun e makinave. Aeroporti me i shtrenjte ne Evropen Jugpermendimore.
Ky aeroport mban emrin Nene Tereza, shenjetorja me keq epedorur e komercializmit kristian te nje vendi musliman pa etalon çmimesh!
Ju kerkoj falje!!!

lok1.jpg

lok2.jpg

lok4.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Stuhi’ lëkundjesh në Elbasan, mediat flasin për tërmete, por Instituti i Sizmiologjisë nuk e konfirmon
Surprizon Meteoalb: Ja kur do bjerë sërish borë në Tiranë »
Article Logic
Execution time: 0.01349401473999
array(1) { ["section"]=> string(132) "bar-restoranti-ne-tirane-i-dhene-nga-koncensionaret-gjermane-per-25-mije-dollare-ne-muaj-gazetari-denoncon-gjemen-qe-behet-aty-65475" }