Barack Obama mbështet publikisht Suzana Shkrelin për Kongresin Amerikan, ja çfarë shkruan

Publikuar tek: bota, më 18:32 24-10-2016 Barack Obama mbështet publikisht Suzana Shkrelin për Kongresin Amerikan, ja çfarë shkruan

Presidenti i SHBA-së, Barack Obama ka publikuar një deklaratë ku jep mbështetjen e tij për 30 kandidatë të Partisë Demokratike që kërkojnë të hyjnë në Kongresin Amerikan. Mes tyre është edhe Suzana Shkreli, shqiptarja që jeton në Michigan.

Duke e konsideruar si “të zgjuar dhe të fortë”, Obama shkruan për Shkrelin: “Në Kongres, Shkreli do të jetë liderja për të cilën ne kemi nevojë për krijimin e një shteti të drejtë, të sigurtë dhe të fuqishëm për familjet punëtore”.

Presidenti Obama ka kërkuar nga votuesit në Michigan që të votojnë për 29 vjeçaren Suzana Shkrelin, e cila nëse zgjidhet në Kongres, do të hyjë në histori si anëtarja më e re e tij. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Abuzoi me vajzën e mitur për 4 vite, dënohet me 1 503 vite burg babai 41 vjeçar
Burri kërkon divorcin vetëm pak çaste pas martesës, arsyeja do ju habisë »
Article Logic
Execution time: 0.009566068649292
array(1) { ["section"]=> string(94) "barack-obama-mbeshtet-publikisht-suzana-shkrelin-per-kongresin-amerikan-ja-cfare-shkruan-57261" }