Barack Obama përcakton 22 shtetet me prodhimin më të madh të drogës në botë

Publikuar tek: bota, më 20:56 14-09-2015 Barack Obama përcakton 22 shtetet me prodhimin më të madh të drogës në botë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, ka përcaktuar 22 shtetet nga të cilat kryhet tranziti më i madh i drogës si dhe ato që prodhojnë më shumë lëndë narkotike.

Edhe pse një kandidate e mundshme, për Përcaktimin Presidencial të vitit 2015, Shqipëria nuk bën pjesë. 22 shtetet me prodhimin dhe trafikun më të madh të drogës janë:

Afganistani, Bahamasi, Belize, Bolivia, Burma, Columbia, kosta Rika, Republika Domenikane, Ekuadori, El Salvadori, Guatemala, Haiti, Hondurasi, India, Xhamaika, Laosi, Meksika, Nikaragua, Pakistani, Panamaja, Peruja, dhe Venezuela.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099320411682129
array(1) { ["section"]=> string(81) "barack-obama-percakton-22-shtetet-me-prodhimin-me-te-madh-te-droges-ne-bote-20765" }