Barazoi me Interin, deputeti i PS acarohet me trajnerin e Juventusit: Një dhjaks që nuk di të fitojë

Publikuar tek: sport, më 23:38 09-12-2017 Barazoi me Interin, deputeti i PS acarohet me trajnerin e Juventusit: Një dhjaks që nuk di të fitojë

Barazimi i sotëm i Juventusit me Interin ka lënë një shije jo të mirë tek tifozët bardhezinj, për shkak edhe të mundësive të shumta të shënimit që u humbën.

Një nga tifozët më të zjarrtë të Juventusit është dhe deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe.

Në një postim në rrejtet sociale, Braçe shpreh pakënaqësinë e tij kundrejt trajnerit Allegri. Ai e konsideron atë fajtorë për barazimin e sotëm, ku ishte e mundur fitorja.

Më poshtë reagimi i plotë i Erion Braçes: 

 

Nuk ka hic rendesi qe Juventus dominoi, e shtypi kundershtarin; Nuk ka hic rendesi qe Juventus pati 11 raste te pastra shenimi; Nuk ka hic rendesi qe Juventus nuk u rrezikua as edhe nje here te vetme; Nuk ka hic rendesi qe kundershtari nuk gjuajti qofte edhe nje here te vetme ne porte; E RENDESISHME ESHTE QE JUVENTUS NUK FITOI! Allegri ja ka dale ta “mesoi” kete ekip te mos fitoje-te humbase dhe te pranoje barazimet! Kjo eshte diferenca! E pate, Ekipi qe kryeson kampionatin nuk goditi nje here te vetme porten! Do te thote qe, JUVENTUSIT I MUNGOJNE PIKET E HUMBJEVE E BARAZIMEVE QE DETYROHET TI PRANOJE NGA ALLEGRI! Nje dhjaks-fiks sic tha Dani Alvesh. Juventus egziston per te fituar, ndryshe nuk eshte. Te mbash Dybala jashte, do te thote te nxjerresh jashte loje Higuain, te ndodhe kjo eshte e qarte qe mungon goli, FITORJA. Per me teper kur e ke mbajtur jashte Mandzukic aq sa te trembet kur i vjen topi per te shenuar. Kaq! Naten e mire e rrini ngrohte!

A post shared by Erjon Brace (@erionbrace) on

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030732154846191
array(1) { ["section"]=> string(105) "barazoi-me-interin-deputeti-i-ps-acarohet-me-trajnerin-e-juventusit-nje-dhjaks-qe-nuk-di-te-fitoje-102537" }