Barcelona-Manchester City, një gjyqtar shqiptar zbret në fushë

Publikuar tek: sport, më 19:47 13-10-2016 Barcelona-Manchester City, një gjyqtar shqiptar zbret në fushë

Është historike dhe e bujshme për të gjithë shqiptarët që një bashkëkombas i joni të gjykojë në ligat më të larta të futbollit botëror, pikërisht në Champions League.

I lindur në Kosovë, por i rritur në Zvicër, ku ushtron profesionin e asistentit të arbitrit, Bekim Zogaj, do të jetë në fushë në ndeshjen Barcelona – Manchester City për të rrinj.

Në ndeshjen që do të luhet të mërkurën për UEFA Youth League ai do të jetë përkrah Sandro Scharer, i cili është arbitër kryesor dhe asistenit të parë Johannes Vogel.

Screenshot_7.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023352861404419
array(1) { ["section"]=> string(67) "barcelona-manchester-city-nje-gjyqtar-shqiptar-zbret-ne-fushe-56080" }