Barcelona në hetim për taksat, media spanjolle: Mund të përjashtohet

Publikuar tek: sport, më 22:11 15-03-2015 Barcelona në hetim për taksat, media spanjolle: Mund të përjashtohet Neymar i Barcelones

Barcelona mund të përjashtohet nga Liga për një ose dy sezone. Sipas asaj që publikon Mundo Deportivo, do të jetë kjo kërkesa e prokurorit Jose Perals me rastin e procesit të operacionit Neymar, që do të shohë në bankën e të akuzuarve presidentin aktual të Barcelonës, atë që ka qenë më parë dhe vetë klubin. Pikërisht Sandro Rosell dhe Josep Maria Bartomeu rrezikojnë disa vite në burg dhe gjoba të larta. Parodoksi është që Barcelonës i duhet të luajë për titullin. 

Të enjten gjyqtari Pablo Ruz ka vendosur të dërgojë për gjykim Rosell dhe Bartomeu për një seri krimesh që prej vitesh në sistemin fiscal spanjoll. Në mënyrë të vecantë janë akuzuar se nuk kanë paguar taksat e detyrueshme të lojtarëve dhe që kanë inskenuar kontrata me shoqëri komode për të garantuar hetimin e Neymar. Sipas shtypit spanjoll akuza dyshon një fshehje të taksave prej 12 milionë eurosh dhe në këtë rast ligji parashikon dënime që shkojnë nga dy deri në 6 vite burg. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.013515949249268
array(1) { ["section"]=> string(71) "barcelona-ne-hetim-per-taksat-media-spanjolle-mund-te-perjashtohet-5994" }