PD nxjerr videon, Bardhi: Dëshmitë e qytetarëve në nevojë janë sirena alarmi, qeveria të lërë propagandën dhe të bëjë detyrën

Publikuar tek: politike, më 21:07 26-03-2020 PD nxjerr videon, Bardhi: Dëshmitë e qytetarëve në nevojë janë sirena alarmi, qeveria të lërë propagandën dhe të bëjë detyrën

Gazmend Bardhi ka publikuar një video të kryeminsitrit Rama, duke bërë një krahasim me situatën reale në të cilën ndodhen qytetarët.

Përmes një postimi në 'Facebook', Sekretari i Përgjithshëm i PD-së thotë se pas dëshmive të dhimbshme të qytetarëve në nevojë, qeveria duhet të lërë propagandën dhe të bëjë detyrën.

Postimi i plotë

Dëshmitë e dhimbshme të qindra qytetarëve në nevojë janë sirena alarmi për Qeverinë që të lerë propagandën dhe të bëjë detyrën.

Shteti ka detyrimin ligjor që në këtë kohë të pamundurve, t’u sigurojë minimumin për të jetuar dhe për t’u ushqyer. Koha nuk pret asnjë minutë, dhe jo më 3 javë.

Qeveria të veprojë pa asnjë vonesë për t’u ardhur në ndihmë familjeve në pamundësi për të ushqyer fëmijët. Është detyrim i saj ligjor, jo çështje e dëshirave apo vullnetit të Edi Ramës.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090858936309814
array(1) { ["section"]=> string(126) "bardhi-nxjerr-videon-deshmite-e-qytetareve-ne-nevoje-jane-sirena-alarmi-qeveria-te-lere-propaganden-dhe-te-beje-detyren-200210" }