Bardhi bën deklaratën e fortë: Ndërkombëtarët po hetojnë çështjen e inceneratorëve, shpejt do mësoni emrat e personave të përfshirë

Publikuar tek: politike, më 21:40 19-10-2020 Bardhi bën deklaratën e fortë: Ndërkombëtarët po hetojnë çështjen e inceneratorëve, shpejt do mësoni emrat e personave të përfshirë Gazment Bardhi

Sekretari i PD-së Gazment Bardhi ka thënë sot në ‘opinion’ se për çështjen e inceneratorëve janë duuke hetuar disa kompnai ndërkombëtare.

Ai tha se shumë shpejt shqiptarët do të marrin vesh se kush janë personat e përfshirë në këtë aferë korruptive.

Bardhi: Për këtë çështje ka një hetim ndërkombëtar. Shumë shpejt shqiptarët do mësojnë emrat, atësinë dhe mbiemrat e personave që janë përfshirë në këtë aferë korruptive. Paratë e vjedhura të shqiptarëve ku kanë shkuar? Ka agjenci të specializuara që janë duke hetuar sepse janë investuar para në kompaninë offshore. Këto agjenci shumë shopejt do bëhen publike, ne do i informojmë dhe publikun për çfarë po ndodh.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Braçe sulmon Metën, Bashën dhe Kokëdhimën: I pari theu në mes gazetarët, i dyti i ndërhyri te kronikat, i treti po vdes futbollin
Këlliçi: Punonjësit e landfilldit të Sharrës na ndoqën me makina private, i mbaj mend targat »
Article Logic
Execution time: 0.013199090957642
array(1) { ["section"]=> string(136) "bardhi-per-deklaraten-e-forte-nderkombetaret-po-hetojne-ceshtjen-e-inceneratoreve-shpejt-do-mesoni-emrat-e-personave-te-perfshire-224366" }