Bari, një vit i ri i jashtëzakonshëm për dy binjakët, Andrea e Fabio: Njëri lindi në 2018, tjetri në 2019

Publikuar tek: bota, më 12:56 02-01-2019 Bari, një vit i ri i jashtëzakonshëm për dy binjakët, Andrea e Fabio: Njëri lindi në 2018, tjetri në 2019

Janë binjakë barezë, të lindur në të njëjtin spital. Por në dy vite të ndryshme. Njëri në 2018, tjetri në 2019. Ato dy minuta distancë kanë bërë diferencën për dy djemtë e një familje bareze ndërmjet dy viteve, në një maternitet të Romës, shkruajnë mediat në Itali.

Andrea, është i pari dhe lindi në orën 23.59 minuta të datës 31 dhjetor 2018. Fabio ndërkohë, pa dritën vetëm dy minuta më vonë. Por kalendari kishte ndryshuar faqe, ishte ora 00.01 i 1 janarit 2019.

“Në realitet, një ndryshim ekziston gjithmonë por në rastin tonë diferenca bëhet ndërmjet dy viteve të ndryshëm” thotë xhaxhai i fëmijëve. Përveç kuriozitetit, të dy djemtë gëzojnë shëndet të plotë. Dhe do të kthehen shumë shpejt në Bari, së bashku me babain Antonio, 30 vjeç dhe nënën Rita, 28 vjeç. Për shkak të një shtatzanie të vështirë u është dashur që të shkojnë në maternitetin e Romës.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012789011001587
array(1) { ["section"]=> string(108) "bari-nje-vit-i-ri-i-jashtezakonshem-per-dy-binjaket-andrea-e-fabio-njeri-lindi-ne-2018-tjetri-ne-2019-147252" }