Barinjtë i vënë flakën pyjeve, zbulohet shkaku i zjarrvënies

Publikuar tek: aktualitet, më 09:01 31-03-2017 Barinjtë i vënë flakën pyjeve, zbulohet shkaku i zjarrvënies

Prej ditës së djeshme po vijojnë të digjen hektarë të tërë me pyje në Kreshtë, mirëpo deri më tani asnjë masë nuk është marrë për shuarjen e flakëve.

Për shkak të largësisë nga Lezha nuk ka shkuar asnjë zjarrfikës në vendngjarje.  Zjarri ka përfshirë malin e Kreshtës afër fshatit Zimaj, të Lezhës dhe po vijon të përhapet dhe në zona të tjera.

Mësohet se janë barinjtë ata të cilët i kanë vënë flakën malit, shkruan newsbomb.al.  Kjo situatë është e përvitshme në këtë stinë, kur në zonat rurale punohet për lirimin e tokave për mbjelljen e fidanëve./ Newsbomb.al/ 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia rrugore bën “kërdinë”, vetëm në 24 orë shikoni si u penalizuan 1553 drejtues mjetesh, mes tyre edhe femra (VIDEO)
Paralajmërimi i Hodaj: Masa të ashpra disiplinore për të gjithë ata që favorizojnë fenomenin e kanabisit »
Article Logic
Execution time: 0.01147198677063
array(1) { ["section"]=> string(65) "barinjte-i-vene-flaken-pyjeve-zbulohet-shkaku-i-zjarrvenies-73673" }