Baritoni Gëzim Myshketa interpreton në Berlin përpara presidentit të Gjermanisë, aktivitet kundër AIDS

Publikuar tek: ekonomi, më 12:47 08-11-2016 Baritoni Gëzim Myshketa interpreton në Berlin përpara presidentit të Gjermanisë, aktivitet kundër AIDS

Baritoni i njohur shqiptar Gëzim Myshketa ka interpretuar një natë më parë në Grand Gala Berlin në një aktivitet humanitar kundër sëmundjes së AIDS.

Ky aktivitet organizohet nga presidenti i Gjermanisë, Joachim Gauck dhe mbledh elitën e shoqërisë gjermanë.

Myshketa interpretoi veprën e Giorgio Germont nga Opera Traviata, një vepër tepër delikate dhe shumë e vështirë dhe plot emocion.

Në këtë aktivitet morën pjesë shumë personalitete të njohura nga fusha të ndryshme si: Conchita me Jean Paul Gaultier, super modelja Tony Garrn, Manuel Neuer, portier i kombëtares gjermane me bashkëshorten e tij  e shumë të tjerë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019644975662231
array(1) { ["section"]=> string(107) "baritoni-gezim-myshketa-interpreton-ne-berlin-perpara-presidentit-te-gjermanise-aktivitet-kunder-aids-58788" }