“Baroni i drogës” Alket Hatija mund të mos esktradohet, ministria e Drejtësisë shkresë autoriteteve italiane

Publikuar tek: aktualitet, më 10:36 21-08-2017 “Baroni i drogës” Alket Hatija mund të mos esktradohet, ministria e Drejtësisë shkresë autoriteteve italiane

Ministria e Drejtësisë shqiptare i kërkon garanci shtetit italian për ekstradimin e Alket Hatijat drejt vendit fqinj.

Përmes një shkrese të dërguar, ministria kërkon rishqyrtiminb e çeshtjes, duke u bazuar në të gjitha procedurat që parashikon Kodi Penal, si dhe të japë garanci për rishqyrtimin e vendimit.

 Në mungesë të garancisë autorutetet shqiptare japin alarmin se Alket Hatija mund të mos ekstradohet drejt italiasë, ku në mungesë është dënuar nga gjykata e Milanos me 20 vjet burg.

Ai akuzohet për trafik ndërkombëtar droge.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070230960845947
array(1) { ["section"]=> string(111) "baroni-i-droges-alket-hatija-mund-te-mos-esktradohet-ministria-e-drejtesise-shkrese-autoriteteve-italiane-89713" }