Basha bën deklaratën e bujshme: Rama ka dërguar njerëz te një ish-komandant i UÇK-së, i ofroi tendera ose lekë për të tërhequr fjalët e mira për mua

Publikuar tek: politike, më 22:19 26-11-2020 Basha bën deklaratën e bujshme: Rama ka dërguar njerëz te një ish-komandant i UÇK-së, i ofroi tendera ose lekë për të tërhequr fjalët e mira për mua Basha - Rama

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Bash aka bërë një deklaratë të bujeshme ditën e sotme, ku është shprehur se kryeministri Edi Rama ka dërguar njerëz te një ish-komandant i UÇK-së duke i ofruar tender ose lekë.

Sipas tij, ish-komandanti i UÇK-së duhet të tërheqë disa fjalë të mira që ka thënë për Bashën, në mënyrë që kryeministri shqiptar të vazhdojë fushatën kundër kryedemokratit.

Doni të dini diçka? Ta bëj një lajm të vogël sot? Sot ka çuar një personazh të Tiranës tek një nga komandantët e UCK-së dhe I ka thënë Ed Rama të ka thënë hap gojën tender apo lekë, tërhiq disa fjalë që ke thënë të mira për Lul Bashën që të vazhdojmë fushatën ndaj tij. Pra kjo është siç e kuptoni dhe ju me induktim, s’ka nevojë.

Basha nuk ka dhënë emra se cili është ish-komandanti i UÇK-së, ndërsa shtoi se e njeh shumë mirë personin që ka dërguar Rama, ndërsa u shpreh se përgjigja që ka marrë Rama ka qenë negative.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gazmend Oketa: Një kompanie të një kryetari bashkie të PS i është dhënë një tender me 667 objekte
Rindërtimi/ zv.ministri Shkreli: Këto muaj do shihni dhënie çelësash në televizor sa do ju dhembë koka »
Article Logic
Execution time: 0.011302947998047
array(1) { ["section"]=> string(153) "basha-ben-deklaraten-e-bujshme-rama-ka-derguar-njerez-te-nje-ish-komandant-i-uck-se-i-ofroi-tendera-ose-leke-per-te-terhequr-fjalet-e-mira-per-mua-229262" }