BASHA bën deklaratën E FORTË: Edi RAMA do ndiqet penalisht, i ka dosjet gati dhe e pret ndëshkimi!

Publikuar tek: politike, më 20:53 01-10-2020 BASHA bën deklaratën E FORTË: Edi RAMA do ndiqet penalisht, i ka dosjet gati dhe e pret ndëshkimi! Lulzim Basha

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha thotë se kryeministri Edi Rama do të ndiqet penalisht, menjëherë pas zgjedhjeve të 25 prillit.

Basha tha se dosjet me shkeljet e rënda të Ramës dhe qeverisë së tij, tashmë janë “bërë palë”. Basha u zotua se Rama do të dërgohet para drejtësisë, dhe do të marrë ndëshkimin e merituar.

Deklarata e Bashës në emision:

Dosjet e Edi Ramës janë gati, Edi Rama do shkojë për ndjekje penale, dhe sa më përket mua si kryeministër, do të marrë ndëshkimin e merituar. Pas 25 prillit e pret drejtësia, e pret ndëshkimi i merituar. Nuk më takon mua ta ndëshkojë, por gjithë ato dosje që janë bërë palë. Nuk ka bashkëqeverisje me Ramën, Edi Rama do dërgohet para drejtësisë

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013151884078979
array(1) { ["section"]=> string(102) "basha-ben-deklaraten-e-forte-edi-rama-do-ndiqet-penalisht-i-ka-dosjet-gati-dhe-e-pret-ndeshkimi-222385" }