Basha: Biznesi po vuan pasojat e pandemisë, ndihma mungon kurse taksat paguhen

Publikuar tek: politike, më 13:01 24-10-2020 Basha: Biznesi po vuan pasojat e pandemisë, ndihma mungon kurse taksat paguhen Pamje nga PD

Kreu i PD Lulzim Basha publikon videon e një pronari të një biznesi “artizanat” dhe thotë se ai po vuan pasojat e rënda të krizës të shkaktuara nga pandemia.

Basha shkruan se në një kohë kur biznesi është në krizë dhe ndihma mungon, taksat paguhen, zgjidhja e vetem mbetet plani me 5 pika i PD.

“Biznesi po vuan pasojat e rënda të krizës së pandemisë. Ndërsa ndihma ka munguar, biznesi vazhdon të paguajë taksa të cilat nuk i kthehen në shërbime. Biznesi po shkon drejt rrënimit dhe ka nevojë për një plan mbështetjeje. Koha nuk pret”, shkruan kryedemokrati.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Janë ditët për të vlerësuar deputetët dhe qeverinë’, Erion Braçe mesazh socialistëve: Mos kurse kërkënd
»
Article Logic
Execution time: 0.012304067611694
array(1) { ["section"]=> string(83) "basha-biznesi-po-vuan-pasojat-e-pandemise-ndihma-mungon-kurse-taksat-paguhen-224988" }