Basha dhe Klosi urojnë Fitër Bajramin. Ministri: Xhaminë e madhe e kemi realitet

Publikuar tek: politike, më 10:55 17-07-2015 Basha dhe Klosi urojnë Fitër Bajramin. Ministri: Xhaminë e madhe e kemi realitet

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka uruar besimtarët myslimanë për Fitër Bajramin. Basha ka zgjedhur një foto të xhamisë dhe pak fjalë për të uruar besimtarët në këtë ditë të madhe.

“Gëzuar Fiter Bajramin! Shëndet, mbarësi dhe mirësi per çdo shqiptar”, shkruan Basha nga rrjeti social.

Ndërkaq, ministri Klosi i ka uruar përmes një dalje publike gjithë besimtarët duke vënë theksin te ndërtimi i xhamisë së madhe, një projekt i realizuar i qeverisë, siç e cilësoi Klosi.

“Është hera e parë që nuk flasim për xhaminë e madhe se tashmë e kemi realitet, qeveria shqiptare tashmë e zgjidhi atë problem”, tha ministri .

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069458484649658
array(1) { ["section"]=> string(84) "basha-dhe-klosi-urojne-fiter-bajramin-ministri-xhamine-e-madhe-e-kemi-realitet-16378" }