BASHA 'e bën rrugë', gjobitet  për grumbullimin te teatri, e pësojnë edhe 39 të tjerë

Publikuar tek: aktualitet, më 12:45 15-05-2020 BASHA 'e bën rrugë', gjobitet  për grumbullimin te teatri, e pësojnë edhe 39 të tjerë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është gjobitur sërish ditën e djeshme, këtë herë për grumbullimin te Teatri Kombëtar.

Basha, së bashku me sekretarin e PD-së Gazmend Bardhi dhe 38 persona të tjerë që u grumbulluan për të mos lejuar prishjen eteatrit janë gjobitur për shkak se janë grumbulluar përtej fashës orare.

Kjo është gjoba e dytë për Bashën, pasi ditën e djeshme u gjobit për takimin që zhvilloi në Durrës, ku takimi u zhvillua në një lokal, edhe pse vendimi i qeverisë thotë që këto ambiente nuk duhet të hapen.

Njoftimi i Policisë:

Tiranë

Policia e Tiranës, në vijim të monitorimit për zbatimin e masave kufizuese të përcaktuara në Aktin Normativ Nr. 3, datë 15.03.2020 "Për marrjen e masave të veçanta administrative gjatë kohëzgjatjes së periudhës së infeksionit të shkaktuar nga COVID-19”, pas orës 17:30 të datës 14.05.2020, ka konstatuar me shqetësim, grumbullimin e një grupi qytetarësh pranë Teatrit Kombëtar, shumë përtej fashës orare të qarkullimit dhe në shkelje të çdo rregulli të parashikuar nga Akti Normativ.

Në zbatim të Aktit Normativ, shërbimet e Policisë kanë proceduar me masat administrative përkatëse, gjobë dhe tërheqje të lejes së drejtimit, shtetasit:

S. D., K. B., G. B., L. B., A. T., V. S., R. B., C. Gj., E. G., A. K., N. L., A. D., R. Z., E. B., A. T., L. S, G. G, A. N., P. Sh, E. K., M. C., R. Ç, Gj. U., F. K., I. S., R. V., B. H., A. F., A. Xh., R. H., D. K., F. S., D. H., A. R., A. Q., G. M., A. S., O. N., M. A. dhe O. H.

Policia e Shtetit apelon për të gjithë qytetarët, sidomos ata në zonat e kuqe që të respektojnë me rigorozitet oraret e lëvizjes dhe distancimin social dhe në këtë kuadër kërkon mirëkuptimin dhe ndihmën e qytetarëve në të gjithë vendin, që të kontribuojë secili në mbrojtjen e shëndetit nga kërcënimi i virusit vdekjeprurës COVID-19.

Policia e Shtetit do të vijojë me angazhim të plotë e vullnet të palëkundur veprimtarinë e vet ligjzbatuese, në mbrojtje të jetës dhe rendit publik në kushtet e jashtëzakonshme të fatkeqësisë natyrore

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010618925094604
array(1) { ["section"]=> string(87) "basha-e-ben-rruge-gjobitet-per-grumbullimin-te-teatri-e-pesojne-edhe-39-te-tjere-206470" }